Everton - Newcastle, wynik spotkania - 3-0

W sobotni wieczór na stadionie Goodison Park w Liverpoolu odbył się mecz pomiędzy drużynami Everton i Newcastle. Po pierwszej połowie wynik na tablicy wynosił 0-0, jednak w drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę i zdobyli aż trzy bramki, kończąc mecz z pewnym zwycięstwem 3-0. To był emocjonujący wieczór dla kibiców obu drużyn, a zwłaszcza dla sympatyków Evertonu, którzy mogli cieszyć się z efektownego występu swojej drużyny.

Mecz pomiędzy drużynami: Everton (Gospodarz) przeciwko Newcastle (Goście)

Data i godzina meczu: 7 grudnia 2023, 19:30

Liga: Premier League

Kolejka: 15

Miejsce rozgrywki: Goodison Park

Sędzia Główny: Tim Robinson, Anglia

Sprawozdanie z meczu

Emocje sięgały zenitu podczas meczu pomiędzy Everton a Newcastle, który odbył się na Goodison Park. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

Początkowe minuty meczu były pełne napięcia, a obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, ale emocje z pewnością nie brakowało.

Druga połowa przyniosła więcej akcji i emocji. W 79. minucie piłkę do siatki pod bramką Newcastle skierował D. McNeil, dając prowadzenie drużynie gospodarzy. To był moment, w którym kibice Everton oszaleli ze szczęścia.

Nie minęło wiele czasu, a kolejna bramka padła w 86. minucie, kiedy to A. Doucouré podwyższył prowadzenie dla Everton po asyście od D. McNeila.

Na koniec emocji nie zabrakło, gdy w doliczonym czasie gry Beto ustalił wynik meczu na 3-0, wykorzystując asystę N. Pattersona.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 na korzyść Everton, co wywołało ogromną radość wśród kibiców gospodarzy. Zawodnicy obu drużyn zasłużyli na uznanie za walkę i zaangażowanie na boisku.

Warto zaznaczyć, że podczas meczu sędzia Tim Robinson ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Everton: Idrissę Gueye (35'), Dominica Calvert-Lewina (83') oraz Beto (87').

Żadnemu zawodnikowi Newcastle nie przyznano żółtej kartki podczas tego meczu.

Następne mecze dla Everton to starcia z Burnley, Fulham oraz Tottenham, natomiast Newcastle zmierzy się z AC Milan, Fulham oraz Chelsea. Po takim widowisku kibice z niecierpliwością oczekują kolejnych emocji na boisku.