Burnley kontra Everton, wynik spotkania - 0-2

Drużyny Burnley i Everton spotkały się na boisku Turf Moor w ramach 17. kolejki Premier League. Mecz zakończył się zwycięstwem Evertonu 2-0, po tym jak obie bramki padły jeszcze przed przerwą. Zobaczymy, jak ta porażka wpłynie na dalsze losy Burnley w lidze.

Relacja z meczu: Burnley - Everton

W sobotni wieczór na stadionie Turf Moor odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Burnley i Everton w ramach 17. kolejki Premier League. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 0-2. Sędzią głównym tego starcia był Anthony Taylor.

Początek meczu należał do Everton, którzy szybko objęli prowadzenie. W 19. minucie A. Onana umiejętnie wykorzystał sytuację i strzałem pokonał bramkarza Burnley, otwierając wynik spotkania na 0-1. Kilka chwil później, w 25. minucie, M. Keane podwyższył prowadzenie dla Everton, dając swojej drużynie dwubramkową przewagę.

Pomimo zaangażowania, gospodarze nie zdołali odpowiedzieć skutecznym atakiem, aż do końca pierwszej połowy. Po przerwie, mimo starań, obie drużyny nie zdołały wprowadzić zmiany wyniku, co ostatecznie zapewniło Evertonowi zwycięstwo.

W drugiej połowie gry emocje sięgnęły zenitu, a towarzysząca temu zażarta walka o piłkę skutkowała żółtymi kartkami dla zawodników Jamesa Garnera z drużyny gości w 82. minucie.

Ostatecznie, mimo determinacji, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnych bramek, a mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Evertonu.

Najbliższe mecze dla Burnley to starcia z Fulham, Liverpool i Aston Villą, natomiast Everton zmierzy się z Fulham, Tottenhamem oraz FC Heidenheim.