Spotkanie Manchester City vs Everton, wynik 2-0

W dniu 10 lutego 2024 roku na Etihad Stadium odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami Manchester City i Everton. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, ostatecznie to gospodarze zdołali pokonać rywali 2-0, zdobywając cenne trzy punkty w 24. kolejce angielskiej Premier League. Mecz ten miał miejsce zaledwie dwa dni temu, a kibice obu ekip jeszcze długo będą wspominać tę starcie.

Mecz Manchester City - Everton 2-0: Podsumowanie

Manchester City odniosło zwycięstwo 2-0 nad Evertonem w emocjonującym starciu na Etihad Stadium. Po wyrównanej pierwszej połowie, drużyna gospodarzy zdołała przełamać się w drugiej odsłonie, za sprawą dwóch trafień Erlinga Haalanda. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry, ale to podopieczni Pepa Guardioli cieszyli się z maksymalnej zdobyczy punktowej.

Relacja z meczu:

12:30 - Sędzia John Brooks gwizdkiem rozpoczął spotkanie na Etihad Stadium. Atmosfera na stadionie jest niesamowita, kibice obu drużyn dopingują swoich ulubieńców.

17' - Everton groźnie kontratakuje, ale obrona Manchesteru City jest czujna i udaje im się zatrzymać atak gości.

29' - Kolejna próba strzału przez Manchester City, jednak bramkarz Evertonu fantastycznie broni. Miejscowi dążą do objęcia prowadzenia.

45' - Pierwsza połowa dobiega końca, obie drużyny prezentują się zdecydowanie bardzo równo. Wynik na tablicy wynosi 0-0.

54' - Pierwsza żółta kartka w meczu, otrzymuje ją Idrissa Gueye z Evertonu za faul na pomocniku gospodarzy.

71' - GOOOL! Manchester City wychodzi na prowadzenie za sprawą Erlinga Haalanda! Norweski napastnik skutecznie wykorzystuje sytuację i umieszcza piłkę w siatce. Asystę zanotował Nathan Aké. 1-0 dla gospodarzy!

85' - Kolejna bramka dla Manchesteru City! Tym razem to znowu Erling Haaland, który podwyższa prowadzenie na 2-0. Asystę zalicza Kevin De Bruyne. Ekipa Pepa Guardioli jest bliska pełnego sukcesu.

90' - James Garner z Evertonu otrzymuje żółtą kartkę za brutalne wejście na zawodnika Manchesteru City.

90+3' - Sędzia kończy mecz gwizdkiem, Manchester City zwycięża 2-0 nad Evertonem. Piłkarze gospodarzy pokazali się z bardzo dobrej strony, zasłużenie sięgając po trzy punkty.

Po tym zwycięstwie Manchester City zbliża się do czołówki Premier League, prezentując wysoką formę. Kibice mogą być zadowoleni z gry swoich ulubieńców, a Everton ma teraz czas na analizę i poprawę swoich występów przed kolejnymi meczami ligowymi.

Następne spotkanie dla Manchester City to starcie z FC Copenhagen, natomiast Everton zmierzy się z Crystal Palace.